Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

15 lat Polski w Unii Europejskiej

W tym roku przypada 15 rocznica wstąpienia Polski w struktury Unii Europejskiej. Aby przypomnieć o tym wydarzeniu i poszerzyć wiedzę na temat zjednoczonej Europy w Szkole Podstawowej nr 1  w Tomaszowie Maz. zorganizowano konkurs tematyczny pod tytułem „15 lat Polski w Unii Europejskiej”. Patronat nad konkursem objęli: Jacek Saryusz Wolski- niezależny poseł ziemi łódzkiej do Parlamentu Europejskiego  oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

  Konkurs rzetelnie sprawdzał wiedzę na temat historii i teraźniejszości Unii Europejskiej oraz miejsca Polski w jej strukturach. Podsumowanie konkursu odbyło się 22 marca z udziałem reprezentującej Parlament Europejski- Agaty Rokseli, która przedstawiła ciekawą prezentację na temat funkcjonowania UE. Najbardziej wyczekiwanym momentem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród rzeczowych przez wicedyrektorkę szkoły Ewę Wiórkowską i Agatę Rokselę. Zwycięzcami konkursu zostali: Zuzanna Kołodziejczyk z klasy VIII c oraz Artur Korneluk z klasy VIII a, którzy wraz z opiekunem  Dorotą Lizut już 7 kwietnia pojadą na kilka dni do Brukseli na zaproszenie europosła Jacka Saryusz Wolskiego, aby z bliska zobaczyć jak funkcjonują instytucje europejskie. Wyróżnienia uzyskali: Adrian Banasik i Nikodem Felińczak z klasy VIII c oraz Lena Kapruziak i Paweł Ratajski z klasy VIII b. Na zakończenie wszyscy uczniowie zgodnie podkreślili, że warto uczyć się języków obcych i być otwartym na świat, ponieważ stwarza to doskonałe możliwości rozwoju i dobre perspektywy na przyszłość.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu był nauczyciel wiedzy o społeczeństwie Radosław Pająk.