Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

15 lat Polski w Unii Europejskiej

W tym roku przypada 15 rocznica wstąpienia Polski w struktury Unii Europejskiej. Aby przypomnieć o tym wydarzeniu i poszerzyć wiedzę na temat zjednoczonej Europy w Szkole Podstawowej nr 1  w Tomaszowie Maz. zorganizowano konkurs tematyczny pod tytułem „15 lat Polski w Unii Europejskiej”. Patronat nad konkursem objęli: Jacek Saryusz Wolski- niezależny poseł ziemi łódzkiej do Parlamentu Europejskiego  oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

  Konkurs rzetelnie sprawdzał wiedzę na temat historii i teraźniejszości Unii Europejskiej oraz miejsca Polski w jej strukturach. Podsumowanie konkursu odbyło się 22 marca z udziałem reprezentującej Parlament Europejski- Agaty Rokseli, która przedstawiła ciekawą prezentację na temat funkcjonowania UE. Najbardziej wyczekiwanym momentem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród rzeczowych przez wicedyrektorkę szkoły Ewę Wiórkowską i Agatę Rokselę. Zwycięzcami konkursu zostali: Zuzanna Kołodziejczyk z klasy VIII c oraz Artur Korneluk z klasy VIII a, którzy wraz z opiekunem  Dorotą Lizut już 7 kwietnia pojadą na kilka dni do Brukseli na zaproszenie europosła Jacka Saryusz Wolskiego, aby z bliska zobaczyć jak funkcjonują instytucje europejskie. Wyróżnienia uzyskali: Adrian Banasik i Nikodem Felińczak z klasy VIII c oraz Lena Kapruziak i Paweł Ratajski z klasy VIII b. Na zakończenie wszyscy uczniowie zgodnie podkreślili, że warto uczyć się języków obcych i być otwartym na świat, ponieważ stwarza to doskonałe możliwości rozwoju i dobre perspektywy na przyszłość.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu był nauczyciel wiedzy o społeczeństwie Radosław Pająk.