Biblioteka archiwalne

AKCJE, SPOTKANIA I KONKURSY ORGANIZOWANE PRZEZ BIBLIOTEKĘ SZKOLNĄ W i SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017:

- Propagowanie wizualne piśmiennictwa i czytelnictwa książek poprzez aktualizowanie tablicy „Ważniejsze rocznice i obchody literackie”

• Spotkania z autorami książek dla dzieci i młodzieży:

- z p. Hubertem Ronkiem znanym twórcą komiksów, ilustratorem oraz publicystą i tomaszowianinem, autorem komiksu „Wojenna odyseja Antka Srebrnego”. Spotkanie odbyło się 16 września  w siedzibie MBP Oddziału dla Dzieci i Młodzieży i uczestniczyła w nim kl. VI c.

- z p. Izabellą Klebańską, w którym uczestniczyły kl. IIId i IIIf.  Spotkanie odbyło się 29 września w MBP Oddziału dla Dzieci i Młodzieży.

• w ramach Międzynarodowego Miesiąca  Bibliotek Szkolnych zorganizowanie:

-Tygodnia Przyrodniczego - wystawa i udostępnianie książek o tematyce przyrodniczej

-Tygodnia Literackiego – wystawa książek z autografem, pokaz na dużej przerwie praktycznego okładania książek.

-polecenie ciekawych książek innym uczniom - wypisywanie przez uczniów na arkuszach tytułów książek i nazwisk ich autorów

• Konkursy czytelnicze i imprezy biblioteczne:

- „Podróż do Krainy Baśni” dla kl. III - miał na celu promowanie kultury i literatury innych narodów poprzez czytanie baśni z różnych stron świata.  Odbył się 10 listopada, do konkursu  przystąpiło 42 uczniów, wyłoniono 6 laureatów.

- Międzynarodowy Konkurs Twórczości Literackiej im. Wandy Chotomskiej dla kl. I – VI, na który zostały wysłane 4 prace uczniów.

- Światowy Dzień Postaci  z Bajek - konkurs na najładniejsze przebranie w kl. I-III, plebiscyt na najpopularniejszą postać z bajki, quiz i zagadki bajkowe.

- Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Baśnie naturalnie” – kl. 0 - VI, w którym uczestnicy mieli za zadanie w oryginalny sposób przedstawić treść wybranej baśni wykorzystując materiały naturalne oraz załączyć krótkie streszczenie interpretowanego utworu. Spośród 32 prac wybrano 3 z kl. I – III i 3 z kl. IV – VI , które reprezentowały  naszą szkołę w Łodzi.

- Światowy Dzień Pluszowego Misia – (25 listopada), przez cały tydzień  odbywały się spotkania w bibliotece uczniów kl. I  i „0” – podczas których nastąpiło przybliżenie krótkiej historii pluszowego misia połączone z pierwszymi wypożyczeniami książek tym uczniom.