Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Informacja Dyrektora Szkoły

Szanowni Państwo, na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od 25 marca 2020 roku nauka będzie odbywała się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Podstawowym narzędziem pracy i sposobem komunikowania się z Państwem będzie dziennik elektroniczny. Jako dyrektor szkoły dopuszczam również inne formy pracy zdalnej, korzystanie z epodręczników, platform edukacyjnych, mediów społecznościowych i innych zasobów internetowych. Zdając sobie jednak sprawę z tego, iż może  wymagać to od Państwa zakładania dodatkowych kont e-mail, decyzje o korzystaniu z takich  źródeł  nauczyciele podejmować będą w porozumieniu z Państwem.

Gotowość do realizacji obowiązku szkolnego uczniowie codziennie zgłaszają wychowawcy poprzez wysłanie informacji na dzienniku elektronicznym lub, w razie problemów technicznych,w inny alternatywny sposób ustalony z nauczycielem . Dopuszcza się, że w przypadku dzieci młodszych taką informację wysyła opiekun dziecka. Na tej podstawie ustalona zostanie frekwencja.

Na chwilę obecną zajęcia odbywać się będą według dotychczasowego planu. O wszelkich zmianach informowani będziecie Państwo na bieżąco.

Pragnę zaznaczyć, iż na podstawie obowiązującego nas od dnia dzisiejszego rozporządzenia dyrektor w porozumieniu z nauczycielami ma możliwość modyfikowania planów i programów nauczania.

Szkoła jako jednostka organizacyjna oczywiście nie zawiesza swojej działalności, pozostajemy do Państwa dyspozycji. Z uwagi na wyjątkowo trudne warunki w jakich przyszło nam pracować, życzę wszystkim powodzenia, cierpliwości i wyrozumiałości nie zapominajmy o tym, co w tej chwili jest dla nas najważniejsze.

 z poważaniem

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4

Ewa Służewska