Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Informacja Dyrektora Szkoły

Szanowni Państwo, na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od 25 marca 2020 roku nauka będzie odbywała się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Podstawowym narzędziem pracy i sposobem komunikowania się z Państwem będzie dziennik elektroniczny. Jako dyrektor szkoły dopuszczam również inne formy pracy zdalnej, korzystanie z epodręczników, platform edukacyjnych, mediów społecznościowych i innych zasobów internetowych. Zdając sobie jednak sprawę z tego, iż może  wymagać to od Państwa zakładania dodatkowych kont e-mail, decyzje o korzystaniu z takich  źródeł  nauczyciele podejmować będą w porozumieniu z Państwem.

Gotowość do realizacji obowiązku szkolnego uczniowie codziennie zgłaszają wychowawcy poprzez wysłanie informacji na dzienniku elektronicznym lub, w razie problemów technicznych,w inny alternatywny sposób ustalony z nauczycielem . Dopuszcza się, że w przypadku dzieci młodszych taką informację wysyła opiekun dziecka. Na tej podstawie ustalona zostanie frekwencja.

Na chwilę obecną zajęcia odbywać się będą według dotychczasowego planu. O wszelkich zmianach informowani będziecie Państwo na bieżąco.

Pragnę zaznaczyć, iż na podstawie obowiązującego nas od dnia dzisiejszego rozporządzenia dyrektor w porozumieniu z nauczycielami ma możliwość modyfikowania planów i programów nauczania.

Szkoła jako jednostka organizacyjna oczywiście nie zawiesza swojej działalności, pozostajemy do Państwa dyspozycji. Z uwagi na wyjątkowo trudne warunki w jakich przyszło nam pracować, życzę wszystkim powodzenia, cierpliwości i wyrozumiałości nie zapominajmy o tym, co w tej chwili jest dla nas najważniejsze.

 z poważaniem

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4

Ewa Służewska