Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

EKOLOGIA w IVd

EKOLOGIA W 4d

We wtorek podczas lekcji wychowawczej odbyło się spotkanie edukacyjne prowadzone przez Panią Bożenę Matuszczak-Królak z firmy PGE Dystrybucja S.A. oddział Łódź, dotyczące  energii elektrycznej, dzięki uprzejmości Pani Sylwii Cuper. Uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych.

W czwartek odbyła się wycieczka do Oczyszczalni ścieków w Tomaszowie Mazowieckim.

Celem wycieczki była integracja nabytej na lekcjach przyrody wiedzy dotyczącej ochrony wód z bezpośrednią obserwacją procesów oczyszczania wody.

Dzieci przywitały się z Kropelką, powtórzyły, jak racjonalnie gospodarować odpadami, a następnie zostały zapoznane z etami uzdatniania wody (wstępne oczyszczanie mechaniczne, biologiczne). Uczniowie mogli  zaobserwować praktyczne wykorzystanie procesów rozdzielania mieszanin oraz możliwość wykorzystania mikroorganizmów w procesie oczyszczania ścieków. Obejrzeli również miejsce, w którym woda po zakończonym procesie oczyszczania jest odprowadzana do rzeki Pilicy.

Zajęcia w oczyszczalni poszerzyły wiedzę uczniów z zakresu przyrody, zwiększyły ich świadomość ekologiczną oraz uświadomiły potrzebę oszczędzania wody.
Opiekun grupy oraz uczniowie serdecznie dziękują Pani Annie Marszałek za zaproszenie i umożliwienie zwiedzenia oczyszczalni oraz pozostałym pracownikom za rzetelne przekazanie wiadomości dotyczących działalności oczyszczalni oraz zachodzących tam procesów.